Grafity shop

Graffiti shop je místo kde si můžete nakoupit všechny potřeby, které potřebuje ke sprejování. Naleznete zde vše počínaje od sprejů, fix, trysek, až po filmy, knížky či oblečení. Základním vybavením jsou samozřejmě spreje a kvalitní trysky. Pokud nechcete být upatlaný jako malé děcko, je dobré si pořídit také gumové rukavice. Nemusí být nutně sterilní, jde jen o to, aby jste z rukou nemuseli umývat zaschlou barvu, která na kůži dokáže vydržet i několik týdnů. Patlat se ředidlem po každém sprejování také není zrovna to pravé ořechové, proto na rukavice nezapomínejte.

 

Spreje

Spreje jsou základ. Jejich cena se řídí podle odstínu, kvality barvy a samozřejmosti podle velikosti obsahu (nejčastěji od 250 do 600 ml). Cena spreje se pohybuje od 70 - 500 Kč.

 

Trysky

Trysky jsou takové ty čepičky, které naleznete na každém spreji. Je to v podstatě spoušť vaší zbraně. Trysky se různí podle velikosti, rozstřiku apod. Jejich cena se pohybuje kolem 5 Kč za jednu trysku.

 

Fixy

Znáte ty tagy které vídáte na hajzlu v klubu nebo v metru na oknech? Tak přesně ty se tvoří speciálními fixy, které jdou pěkně těžce umít. Těžce je možná hodně slabé slovo, obyčejný mycí prostředek, který máte doma si s nimi pravděpodobně neporadí, nebo se s tím budete patlat pěkně dlouho. Tyto fixy připomínají klasické lihovky, akorát s tím rozdílem, že jdou mnohem těžceji umít a jsou mnohem tlustější (v sešitě si s nimi asi moc kreslit nebudete). Jsou vyrobeny speciální pro hrubých povrch. Cena se pohybuje od 60-200 Kč.

Všechny zmíněné nástroje najdete v každém lepším graffiti obchodě.

Navštivte nejčtenější magazín o tetování Kérky.cz a čtěte o tom co Vás baví. Pokud hledáte spíše dočasné tetování pak mrkněte na horkou novinku, kterou jsou tetované rukávy.